Yüksek mukavemetli cıvatalarda hidrojen gevremesi: hangi sınıflar önlem gerektirir, hangi kaplamalar ve tavlama programları kabul edilebilir ve teklif talebinden önce ne talep edilmeli
Hidrojen gevremesine duyarlılık, belirtilen sertlik yaklaşık 39 HRC'yi (380 HV) aştığında belirgin biçimde artar. Bu nedenle ISO 898-1 sınıf 12.9 (39–44 HRC) ve sınıf 14.9 (44–49 HRC) önlemler kapsamına girerken sınıf 10.9 ve SAE J429 Grade 8 normalde bunun altında kalır. Elektro kaplama ve asitle dağlama hidrojeni üretir; alıcının kolları kaplama seçimi, kaplama sonrası 190–230 °C'de 8–24 saatlik tavlama, ASTM F519'a göre sürekli yükleme testleri ve montaj kontrolleridir. Kaynaklarda iki nokta çözümsüz kalıyor: 4 saatlik tavlama penceresinin geçerli bir ölçüt olup olmadığı ve sıcak daldırma galvanizlemenin yüksek mukavemetli yapı cıvataları için kabul edilebilir olup olmadığı.
Sınıfınız sertlik eşiğinin üzerinde mi duruyor?
Belirtilen mukavemet sınıfını önce bir sertlik aralığına çevirin, çünkü sertlik duyarlılığın birinci dereceden belirleyicisidir. Mukavemet arttıkça çelik sertleşir, sünekliği ve tokluğu azalır ve hidrojeni daha kolay absorbe eder 1. Belirtilen sertlik 39 HRC'nin (380 HV) üzerindeyken duyarlılık önemli ölçüde artar. Altında ise bağlantı elemanları, iyi kontrol edilen süreçlerle ve yeterli kalitede çelikten üretilmişlerse normalde önemli bir duyarlılık göstermez 1. Bu eşik sabit bir çizgi değildir. İkinci dereceden etkiler — kimyasal bileşim, temperleme sıcaklığı, alt mikroyapı — onu yaklaşık ±1 HRC (±10 HV) kaydırır ve bazı standartlar 31–35 HRC gibi daha düşük kritik sınırlar koyar 1. Bunu genellikle belirttiğiniz sınıflara uygulayın. ISO 898-1 sınıf 12.9, 39–44 HRC (385–435 HV) olarak belirtilmiştir ve standart bunun için bir gerilmeli korozyon uyarısı içerir 5. Sınıf 14.9 — minimum 1400 MPa, 44–49 HRC — risk aralığının tepesinde durur ve tamamen ISO 898-1 kapsamının dışında kalır 9. Sınıf 10.9 ve SAE J429 Grade 8, normalde önemli duyarlılık göstermeyen bağlantı elemanlarına örnek olarak verilir ve 25–39 HRC (240–380 HV) bandı, galvanizlemeden normalde etkilenmeyen aralık olarak tanımlanır 1, 6. Yani ilk karar ikiliğidir: belirtilen sertlik aralığınız yaklaşık 39 HRC'ye ulaşıyor veya aşıyorsa, parçayı hidrojen gevremesine duyarlı sayın ve kaplama, tavlama, test ve montaj kontrollerini bu dizinin geri kalanına taşıyın. Tamamen altında kalıyorsa kontroller genellikle gereksizdir — kaynaklar, Grade 8 ve sınıf 10.9 parçaların çoğu zaman gerekmediği hâlde tavlandığını belirtir 3. Sertlik aralığını yalnızca sınıf numarasından çıkarımla değil, teknik resimden teyit edin.
Hangi kaplama süreçleri hidrojen getirir, hangileri bundan kaçınır?
Gecikmeli kırılmayı tetikleyen hidrojen, servis sırasında değil yüzey hazırlığı ve kaplama sırasında girer. Elektro kaplama, çeliğin yüzeyinde hidrojen üretir ve bu hidrojen sertleştirilmiş yüksek mukavemetli parçalara nüfuz edebilir 18. Bu nedenle çinko, çinko-nikel ve kadmiyum elektro kaplamaları, kaplama sonrası tavlama gerektiren gevremeye yatkın süreçlerdir 16, 21. Asitle dağlama diğer giriş yoludur: yay çeliklerinde tamamen kaçınılmalı; yerine mekanik temizlik (kum püskürtme, tamburlama) kullanılmalıdır 10. Elektrolitik olmayan alternatifler hidrojen getirmez. Çinko pul (zinc flake) kaplamalar elektro depolama yerine daldırma, santrifüjleme ve kürlemeyle uygulanır ve süreçten kaynaklanan hidrojen gevremesi riski taşımadığı belirtilir 17. Mekanik galvanizleme, organik kaplamalar ve fosfatlama-yağ, elektro kaplama zorunlu değilken tercih edilen yollar olarak yanında sayılır 10. Fosfat kaplamalar çok gözeneklidir ve tam da bu gözeneklilik, onların IHE riskinin yok denecek düzeyde tanımlandığının nedeni olarak gösterilir 7. Şartnameyi yazarken iki ayrıntı önem taşır. Birincisi, tüm elektro kaplamalar aynı davranmaz: %12–16 nikel içeren belirli çinko-nikel süreçlerin, çinkoya veya çinko-demire göre belirgin biçimde daha düşük IHE riski taşıdığı belirtilir, çünkü daha geçirgenidirler ve hidrojenin kaçışını kolaylaştırırlar 7. İkincisi, sıcak daldırma galvanizleme özel bir durumdur — sürecin kendisi hidrojen getirmez, ancak ısıl ani ısıtma yoluyla hapsolmuş artık hidrojeni serbest bırakabilir. Bu yüzden galvanizli yüksek mukavemetli bağlantı elemanları hiçbir asit teması olmadan kırılmıştır 2. Elektro çinko kaplama ayrıca yüksek sertlikte yüzeyden sertleştirilmiş vidalar için uygun olmayabileceği şeklinde işaretlenmiştir 2. Duyarlı bir sınıf için pratik kural şudur: uygulama elektro kaplamayı zorunlu kılmıyorsa elektrolitik olmayan bir kaplama belirtin ve kaplama ailesi değil belirli süreci adlandırın. Çinko pul kaplama, otomotiv, yapı, raylı sistem ve arazi uygulamalarında yüksek mukavemetli cıvatalar için yaygın elektrolitik olmayan tercihtir 16.
Sipariş hangi tavlama programını öngörmeli?
Tavlama, kaplamadan sonra yapılan düşük sıcaklıklı bir ısıl işlemdir; hidrojeni dışa akıtma yoluyla uzaklaştırır ya da artık göç edemediği tuzak noktalara taşır. Serbest hidrojen azaldıkça kırılmaya kadar geçen süre de eşik gerilme de yükselir 3. Etkinliği üç değişken yönetir: sıcaklık, süre ve kaplamanın geçirgenliği 3. Bunlar değiştiği için kaynaklar tek bir sayı yerine bir program ailesi verir ve yazacağınız program sınıfa, kaplamaya ve uygulamaya uymalıdır. | Durum | Sıcaklık | Süre | Kaplama-tavlama penceresi | |---|---|---|---| | Elektro çinko, 39 HRC üzerinde | 190–220 °C | en az 8–10 saat, ebata ve mukavemete göre 24 saate kadar | Kısa tutun 3 | | Elektro çinko | 200–220 °C | Belirtilmemiş | Kısa tutun 4 | | Elektro kadmiyum | 190–200 °C | Belirtilmemiş | Kısa tutun 4 | | Elektro kaplamalı sınıf 10 somunlar | 190–230 °C | en az 8 saat | 4 saat içinde 11 | | Elektro kaplamalı sınıf 12 somunlar | 190–230 °C | en az 8–24 saat | 4 saat içinde 11 | | Yaylar, kaplama kaçınılmazsa | 190–230 °C | en az 24 saat | 1 saat içinde 10 | | Havacılık, 44 HRC üzerinde | 190–210 °C | en az 23–24 saat | 1 saat içinde 14 | Örüntü şudur: yüksek mukavemet ve ince kesit, sizi sürenin uzun ucuna ve pencerenin kısa ucuna iter. Yaylar bunu gösterir: ince tel hidrojene kısa bir difüzyon yolu verir, böylece kritik yoğunluğa büyük çaplı bir cıvataya göre daha hızlı ulaşılır 10. Yaklaşık 190 °C'de 4 saatlik tavlama, reddedilmesi gereken programdır. 39 HRC üzerindeki elektro çinko parçalar için yetersiz, arada kırılmalara yol açan, hatta çinko hidrojen difüzyonuna etkili bir bariyer olduğundan muhtemelen zararlı bile olduğu tanımlanır 3. Aynı kaynağın kaplama-tavlama penceresini tavlama süresinden farklı ele aldığına dikkat edin: sabit 4 saatlik pencereyi öznel, katı bir kabul ölçütü değil pratik bir işletme çerçevesi ve kalite güvence mekanizması olarak nitelendirir ve kırılma nedeni atfetmek için kullanılmasına karşı uyarır 4. Pencere bir süreç kontrolüdür; süre asıl gevremeyi giderme adımıdır. Galvanizcinizden önerdiği programı genel bir tablo aktarmak yerine üretim parçalarından sürekli yükleme testi verisiyle doğrulamasını isteyin 4.
Hangi gevreme testini ve kabul ölçütünü talep ediyorsunuz?
Duyarlı bir parti için kabul testi, ASTM F519 veya BS ISO 16573-1'e göre sürekli yükleme testidir: hiçbir numune, oluklu kırılma mukavemetinin %75'inde en az 200 saat boyunca tutulurken kırılmamalıdır. Her kırılma başarısızlık sayılır 19. ASTM F519 kapsamında tek bir numune kırılırsa yük artırılır ve bir saat daha tutulur; çok sayıda kırılma, kaplama sürecinin kendisinin yeniden değerlendirilmesi gerektiği anlamına gelir 19. Siparişe konacak cümle tam da bu son maddedir, çünkü galvanizci bir parti geçene kadar testi tekrarlamak yerine süreci düzeltmeye zorlar. Süreç nitelemesi parti kabulünden ayrı bir gerekliliktir. ASTM F1940 bir gevreme oranı kullanır — hidrojen yüklemeli eşik gerilmenin yüksüz referans mukavemete bölümü — genel uygulamalar için 0,60 üzerinde, kritik uygulamalar için 0,75 üzerinde kabul ile 19. Diğer yöntemler de vardır (BS EN ISO 15330'a göre ön yükleme, BS ISO 16573-2/ASTM G129'a göre yavaş gerinim hızı). Ama sürekli yükleme, servis gerilmesini doğrudan simüle eden ve niteleme ile parti kabulünde kullanılan yöntemdir 19. Analitik yöntemleri üretim kanıtı olarak kabul etmeyin. ASTM G129, ISO 7539-7 ve ASTM F1624, gerektirdiği süre ve maliyet nedeniyle üretim ölçeğinde gevreme testi için uygun değil olarak tanımlanır ve normalde araştırma-geliştirmede kullanılır 3. Bir tedarikçi, bir üretim partisi için kabul kanıtı olarak F1624 sonucu sunuyorsa, bu amaçlanan kullanımla uyuşmaz. 44 HRC üzerindeki havacılıkta bar bir kez daha yükselir: ASTM F519'a göre %100 sürekli yükleme testi artı eksiksiz dokümantasyon izlenebilirliği 14. Genel endüstri partileri için kaynaklar test yöntemlerini ve ölçütleri tanımlar ama örnekleme planlarını tanımlamaz. Parti başına numune sayısı bu yüzden bir standarttan okunacak değil, tedarikçiyle anlaşılacak bir şeydir.
Montaj ve montaj sonrası kontroller
Sıkma, hidrojen göçünü iten sürekli çekme gerilmesini sağlayan işlemdir ve bu gerilme arttıkça kırılmaya kadar geçen süre kısalır 5. Aşağıdaki kontroller, montajda oluşan gerilmeyi ve izleme dönemini kontrol altında tutar.
- Sıkma yönteminin ürüne uygun olduğunu teyit edin: darbeli anahtarlar bazı ürün ve uygulamalar için uygun olmayabilir 2.
- Tork veya ön germe prosedürünün gerçek cıvata, somun, pul, kaplama ve yağlama kombinasyonu için nitelendiğini doğrulayın; çünkü kaplamayı değiştirmek diş ve oturma yüzeyi sürtünmesini değiştirir 12.
- Montajdan sonraki 24 saat ile bir haftayı, iç hidrojen gevremesi kırılması için kritik izleme penceresi olarak değerlendirin 20.
- Hidrojen üreten süreçleri yukarı akışta kontrol edin: geçerli kaplama veya ürün standardına uyun, gereken gerilme giderme işlemini gecikmeden uygulayın ve uygun yerde elektrolitik olmayan bir kaplamayı niteleyin 12.
- Parça kaplamadan önce soğuk biçimlendiriliyorsa, soğuk bükülüyorsa, soğuk düzletiliyorsa, deliniyorsa veya kaynaklanıyorsa, elektro kaplamadan önce gerilme giderme belirtin 6.
Malzeme ve ısıl işlem durumunu eleyin
Kaplama ve tavlama kontrolleri kötü bir çelik partisini telafi edemez. Hatalı su verme ve temperleme, hidrojen gevremesi kırılmalarıyla çok sık bağlantılandırılır; sonuçları arasında beklenenden yüksek sertlik, istenmeyen sementasyon ve eksik martenzit dönüşümü sayılabilir 5. Kötü kontrol edilen ısıl işlemden, safsızlıklardan ve metalik olmayan kalıntılardan kaynaklanan metalürjik yapı homojenliği bozukluğu, duyarlılığı doğru bir kaplama programının onaramayacağı biçimlerde dramatik biçimde artırabilir 1. San Francisco-Oakland Bay Köprüsü ankraj çubuğu kırılmaları, kök nedenin galvanizleme süreci değil bir partinin malzeme durumu olduğu örnek olarak anılır 6. Kalıcı çekme gerilmesi malzeme tarafındaki ikinci etkendir. Elektro kaplamadan önceki soğuk iş sertleştirmesi, gevreme eşiğini aşan ve kaplamadan sonra hidrojen kaynaklı mikroçatlakları başlatan kalıcı çekme gerilmeleri bırakabilir 6. Bunun geçerli olduğu yerlerde — soğuk biçimlendirme, soğuk bükme, soğuk düzeltme, bazı delme ve kaynak işlemleri — kaplamadan önce gerilme giderme faydalıdır 6. Isıl işlemden sonra dişi sıkma ile üretilen bağlantı elemanları için ve bilinçli olarak bası kalıcı gerilmelerin uygulandığı durumlarda gerekli ya da istenen değildir. Taşlama, torna, diş açma ve frezeleme gibi standart ikincil işlemler normalde sorun yaratmaz 6. Teklif talebinde bu, iki soruya dönüşür: teslim edilen partinin ısıl işlem durumu ve sertlik aralığı ile kaplamadan önce herhangi bir soğuk işleme adımı olup olmadığı. İkincisinin yanıtı evetse gerilme giderme adımı bir nota değil, süreç sırasına aittir.
Gevremeye güvenli yolların maliyet ve sipariş büyüklüğü etkileri
Gevremeye güvenli kaplamalar maliyet açısından nötr değildir ve prim, hangi yolu gerekçelendirebileceğinize karar verecek kadar büyüktür. Bir üretici, kendi hacimlerinde çinko pulu fosfatlamaya yağın kabaca on iki katı maliyette bildirir; buna karşılık çinko pul hacimlerinin çok daha düşük olduğunu, bunun da fiyatı yükselttiğini belirtir 17. Bu rakam tek bir üreticinin kendi hacimlerindeki gözlemidir, piyasa oranı değildir — teklif kıyaslaması değil, büyüklük sırası sinyali olarak ele alın. Sıcak daldırma galvanizleme, güçlendirilmiş şartname istendiğinde kendi primini taşır. ASTM F2329, ASTM A153'ye göre %10–25 maliyet primi ile bildirilir. Ayrıca her galvanizcinin sahip olmadığı tesis yeteneği ister: suyla söndürme havuzu, son işlem, sıcaklık izleme, eğitimli kalite kontrol personeli ve dokümantasyon sistemleri 8. Aynı kaynak, F2329'un yalnızca kritik yapı uygulamaları, yüksek mukavemetli bağlantı elemanları veya titiz kalite dokümantasyonu gerçekten gerekçelendirdiği yerde belirtilmesini önerir 8. Sipariş büyüklüğünde bir üretici, çok büyük boyutlar, özel malzemeler ve özel amaçlar için istisnalarla birlikte tipik minimum sipariş adedi olarak 1000 parça bildirir 22. Bu bir tedarikçinin beyan ettiği politikadır, sektör tabanı değildir — ama tam da kaplama tercihiniz tedarikçi havuzunu daralttığında erken teyit etmeye değer türden bir rakamdır. Kaynaklar tavlamanın veya güvenli kaplamaların teslim süresine etkisini ortaya koymaz; bu yüzden teslim süresi içine kaplama ve tavlama adımlarını isteyin, sürede zaten karşılandığını varsaymayın.
Hangi sertifikasyon ve izlenebilirlik talep edilmeli
Sertifikasyon gereksinimleri sektörle ölçeklenir ve kaynaklar iki çok farklı düzeyi tanımlar. 44 HRC üzerindeki havacılık işleri, kaynaklara göre eksiksiz dokümantasyon izlenebilirliği gerektirir; yanında Nadcap akreditasyonu ve AMS 2759/9 (gevreme giderme tavlaması) ile AMS 2750 (pirometri) standartları anılır 14. Öteki uçta bir üretici, referans olarak ISO 9001 sertifikasyonunu ve ROHS/REACH uyumunu gösterir 22. Bunlar farklı sektörler ve farklı şemalardır, dolayısıyla bir merdiven olarak okunamaz — ISO 9001 sertifikası, AMS 2750'nin kapsadığı fırın kontrolünü kanıtlamaz. Kendi siparişiniz için faydalı hamle, şema adı yerine ihtiyaç duyduğunuz kanıtı adlandırmaktır. Duyarlı ve elektro kaplamalı bir parçada, tavlama fırını kayıtları — yükleme yöntemi, fırında kalma süresi ve sıcaklık tekdüzeliği — galvanizcinin yakından kontrol etmesi beklenen şeydir 4. Yanına partinin sürekli yükleme test raporunu koyun. Genel endüstriyel yüksek mukavemetli bağlantı elemanları için IATF 16949 veya Nadcap gerekip gerekmediği ve kaplama-tavlama kayıtlarını teslim edilen cıvatalara bağlayan parti izlenebilirliğinin genel bir gereklilik olup olmadığı, bu kaynaklar tarafından çözüme kavuşturulmamıştır. Sektörünüz bunu gerektiriyorsa, o sizin dayattığınız bir müşteri veya mevzuat gereğidir; bağlantı elemanı standartlarının ortaya koyduğu bir gereklilik değildir.
Bir program veya kaplama kabul etmeden önce çözülmesi gereken iki ihtilaf
Bu dizideki iki nokta kaynaklar arasında gerçekten tartışmalıdır. Tedarikçinin kendi test verileri arkasında olmadıkça hiçbir görüşü kesinleşmiş saymayın.
| Tartışmalı konu (birimiyle) | Bir kaynak bildiriyor | Diğer kaynak bildiriyor | Alıcının yapması gereken |
|---|---|---|---|
| 39 HRC üzerindeki elektro çinko parçalar için tavlama süresi (~190 °C'de saat) | 4 saat yetersiz ve hatta zararlı olabilir 3 | Sabit 4 saatlik pencere öznel, katı bir ölçüt değil 4 | Sunulan programı doğrulamak için üretim parçalarından sürekli yükleme testi verisi isteyin 4 |
| Yüksek mukavemetli yapı cıvatalarında sıcak daldırma galvanizleme (kabul edilebilirlik) | ASTM F16 komitesi Kuzey Amerika'da A490 için yasakladı 2 | ISO 898-1 sınıf 10.9 yapı cıvatalarının galvanizlenmesi Avrupa'da standart uygulama olarak sürüyor 2 | Cıvatanızı hangi standardın yönettiğini teyit edin ve partinin malzeme durumu kayıtlarını isteyin 2, 6 |
Sıkça Sorulan Sorular
Yüksek mukavemetli cıvatalarda hidrojen gevremesi nedir, hangi sınıflar risk altındadır ve kaplama ile montaj sırasında nasıl önlenebilir?
Hidrojen gevremesine duyarlılık, belirtilen sertlik yaklaşık 39 HRC'yi (380 HV) aştığında belirgin biçimde artar. Bu nedenle ISO 898-1 sınıf 12.9 (39–44 HRC) ve sınıf 14.9 (44–49 HRC) önlemler kapsamına girerken sınıf 10.9 ve SAE J429 Grade 8 normalde bunun altında kalır.
Kaynaklar elektro çinko kaplı yüksek mukavemetli parçalar için tavlama süresi konusunda hemfikir mi?
Toplanan kaynaklar hemfikir değil: biri "Yaklaşık 190 °C'de 4 saat yetersizdir ve hatta zararlı olabilir; en az 8–10 saat, gerektiğinde 24 saate kadar (S3)." bildirirken diğeri "Sabit 4 saatlik pencere özneldir ve katı bir ölçüt değil, pratik bir operasyonel çerçeve ve kalite güvence mekanizması olarak tasarlanmıştır (S4)." bildiriyor. Uyuşmazlığı sinyal olarak değerlendirin: sipariş vermeden önce ebat ve uygulamanıza özgü değeri tedarikçiyle doğrulayın.
Kaynaklar yüksek mukavemetli yapı cıvataları için sıcak daldırma galvanizlemenin kabul edilebilirliği konusunda hemfikir mi?
Toplanan kaynaklar hemfikir değil: biri "ASTM F16 komitesi Kuzey Amerika'da ASTM A490 yapı cıvatalarının sıcak daldırma galvanizlemesini yasakladı (S2)." bildirirken diğeri "ISO 898-1 sınıf 10.9 yapı cıvatalarının galvanizlenmesi Avrupa'da ve başka yerlerde standart uygulama olmaya devam etti (S2)." bildiriyor. Uyuşmazlığı sinyal olarak değerlendirin: sipariş vermeden önce ebat ve uygulamanıza özgü değeri tedarikçiyle doğrulayın.
Yüksek mukavemetli bağlantı elemanlarında hidrojen gevremesi konusunda ne belirsizliğini koruyor?
Hiçbir kaynak 8.8, 10.9, 12.9 ve ASTM A490'ı tek bir yerde kapsayan sınıf başına tek bir çekme mukavemeti eşik tablosu vermiyor. Hiçbir kaynak spesifik tork veya çekme sınırları vermiyor, sıkma yöntemlerini (tork, somun dönüşü, gerilme kontrolü) gevreme riski açısından karşılaştırmıyor. Siparişiniz açısından önemliyse, genel bir beyanı kabul etmek yerine tedarikçiden spesifik test veya veri sayfası değerini isteyin.
İlgili Sayfalar
Kaynaklar · 23
- 1 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 2 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 3 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 4 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 5 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 6 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 7 www.boltcouncil.org boltcouncil.org
- 8 www.hotdipgalvanizing.com hotdipgalvanizing.com
- 9 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 10 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 11 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 12 www.fasteneref.com fasteneref.com
- 13 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 14 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 15 www.blueribbonfastener.com blueribbonfastener.com
- 16 kebafastenings.com kebafastenings.com
- 17 wilsongarner.com wilsongarner.com
- 18 wilsongarner.com wilsongarner.com
- 19 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 20 www.trojansf.co.uk trojansf.co.uk
- 21 wilsongarner.com wilsongarner.com
- 22 kenenghardware.com kenenghardware.com
- 23 www.nord-lock.com nord-lock.com
Teklif İsteyin
Doğrulanmış üreticilerden fabrika çıkışı fiyat alın.
Talebinize eklemeniz gerekenler
- ✓ Standart ve mukavemet sınıfı (ör. DIN 912, ISO 4762, sınıf 8.8) — özel parçalar için teknik resim.
- ✓ Ölçüler, boylar ve diş tipi (metrik veya inç).
- ✓ Her ölçü için adet ve hedef teslim tarihi.
- ✓ Varış ülkesi ve varsa kaplama veya yüzey işlemi gereksinimi.
- ✓ Sevkiyatla birlikte ihtiyaç duyduğunuz belgeler (ör. döküm analiz sertifikası) — teklife dahil edilmeleri için.
- ✓ Talebiniz e-postayla doğrudan fabrika ekibine ulaşır ve 24 saat içinde yanıt alır.
- ✓ Fabrika çıkışı fiyatlandırma
- ✓ Standart ve özel ölçüler
- ✓ Avrupa, Asya, Amerika ve Orta Doğu'daki alıcılara fabrikadan doğrudan ihracat
- ✓ Tüm bağlantı elemanı ailelerinde tam destek